Świat nauki zaczyna używać prawej półkuli mózgu! :)

Dzisiaj w Angorce (3/09) przeczytałem:

Zły nastrój jest zaraźliwy

Zły nastrój udziela się innym osobom, nawet tym znajdującym się kilka kilometrów od nas. Do takiego wniosku doszli naukowcy ze Stanów Zjednoczonych po przeprowadzonych badaniach. Stwierdzili oni, że osoby, których nawet nie poznaliśmy, mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. Zjawisko to porównywane jest do kręgów na wodzie. Tworzą się one, kiedy wrzucimy do stawu kamień. Każdy kontakt z osobą mającą problemy, zmniejszy w 7% nasz radosny nastrój. Kiedy jednak spotkamy się z kimś szczęśliwym, nasze optymistyczne nastwienie do świata wzrasta o 9%.

A.P. na podst. www.onet.pl

WOW! Brawo dla naukowców! Powoli zaczynają odkrywać to, co świat ezoteryki wie od zawsze (-:

 • Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni energią, którą tak naprawdę jesteśmy.

 • Znakomicie to przedstawił Colin Tipping w „Radykalnej manifestacji marzeń”. Przyswojenie nowej koncepcji przebiega w 3 etapach:

  1. Całkowity opór i ośmieszanie zwolenników nowej koncepcji.
  2. Próba wyjaśnienia nowej koncepcji poprzez odwoływanie się do starej i przy użyciu jej języka i narzędzi.
  3. Akceptacja nowej koncepcji jako całkowicie słusznej i oczywistej.

  Pozdrawiam poszukiwaczy prawdy 🙂

 • Trzeba przyznać, że naturalna kolej rzeczy jest ogromnie ciekawa – bardzo często świat, który nie jest związany z naukami ścisłymi proponuje jakąś tezę :). Jak w tym przypadku – rzeczywiście, świat ezoteryki od dawna zdaje sobie sprawę, jak silne i ogromne jest oddziaływanie między ludźmi. Niestety, gdy świat naukowców nie potrafi tego opisać … to przecież wcale nie znaczy, że to nie istnieje :).

  Miłego odkrywania drogi do prawdy… 🙂