Nowy Rok – newsletter od Ewy Foley

Witaj w cudownym Nowym Roku 2009! Swięta Bożego Narodzenia 2008 spędziliśmy romantycznie na Wyspach Kanaryjskich. Gran Canaria ugościła nas słońcem, cudowną przyrodą (magiczna skała Rocke Nublo!), świetną pogodą, przepiękną architekturą (szczególnie zachwyciło nas miasteczko Teror i starówka w Las Palmas), długimi plażami, sypkimi złotymi wydmami Maspalomas, lazurowymi wodami oceanu (Amadores) oraz jedzeniem w stylu „all inclusive” czyli bufet szwedzki per excellence trzy razy dziennie: różnorodne sałatki, potrawy regionalne i hiszpańskie (paella), owoce tropikalne (patrz zdjęcie obok), owoce morza, grillowane ryby i masa przepysznych deserów (a wśród nich królował flan, bita śmietana, mus czekoladowy oraz . lejąca się w fontannie gorąca czekolada). Coś tak dziwnie ciasno w dżinsach było w samolocie powrotnym. Nowy Rok przywitaliśmy radośnie w „aszramie”  na Kleczewskiej w gronie rodzinnym, pojadając kanaryjskie smakołyki. Zatem.

Niech ten Nowy 2009 Rok będzie dla nas wszystkich
czasem radości, zdrowia, spełnienia w każdej dziedzinie życia,
realizacji celów, które wciąż w nas drzemią.

Bądźmy bardziej otwarci na to, co życie przynosi nam na każdym kroku.
Bądźmy wdzięczni za
wczoraj, zaspokojeni dzisiaj i ciekawi jutra.
Pamiętajmy o innych, dbajmy o siebie,
cieszmy się sukcesami innych i róbmy wszystko,
by nasz los też był znaczony sukcesami, dużymi i małymi.

Zróbmy wszystko, aby 31 grudnia 2009 roku móc powiedzieć:
„To był świetny rok – jak dotąd najlepszy w moim życiu!!!!”

Co nieco moich refleksji o zmianach. Na początek pogódź się ze zmianami. bo to czemu się OPIERASZ NAPIERA!
Większość ludzi ze wszystkich sił opiera się przed zmianami. Walczą ze starzeniem się, z tradycjami rodzinnymi, z postawami dzieci. To z góry przegrana walka, bo zmiana jest jedną z nielicznych pewnych rzeczy w życiu, jedną z niewielu, które zdarzą się na pewno.
Kiedy stawiasz opór czemuś, co jest nieuniknione, to coś napiera z jeszcze większą siłą, a ty narażasz się na ból, rozczarowanie i żal. Jednocześnie tracisz siły witalne i sporo potencjalnej radości. Zdolność do akceptacji zmian jest bardzo ważna – szczególnie w związku partnerskim i w domu. Otwórz serce na zmiany. Dostosowanie się jest prostsze, niż Ci się wydaje. Kiedy godzisz się na zmiany, budujesz życie wypełnione spokojem i radosną akceptacją.
Zaplanuj zmiany
W jakiej sferze życia chciałbyś wprowadzić zmiany w najbliższym roku? Z jakiej sfery życia jesteś szczególnie niezadowolony? Czego Ci najbardziej brakuje w życiu?
Zastanów się przez chwilę i wybierz trzy zmiany, których pragniesz. Następnie zadaj sobie poniższe pytania:

.Co by się stało, gdybyś dokonał tej zmiany?

.Co by się stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?

.Co by się nie stało, gdybyś dokonał tej zmiany?

.Co by się nie stało, gdybyś nie dokonał tej zmiany?

Przypomnij sobie trzy dobre zmiany, które zaszły w przeszłości i wciąż mają znaczący wpływ na Twoje życie. Jak ich dokonałeś? Jakim sposobem stały się możliwe? Być może warto zastosować ten sam sposób w stosunku do zmian, których pragniesz teraz.
Trudno o pewniejszą oznakę nienormalności jak powtarzanie w kółko tego samego i oczekiwanie, że otrzyma się inne wyniki. Albert Einstein
Zaryzykuj zmianę
Czym grozi zmiana? Ośmielenie się na zmianę może przynieść następujące ryzyko:

.że Ci się nie uda;

.że będziesz odrzucony;

.że Cię wyśmieją;

.że niektórzy ludzie przestaną Cię lubić.

Zadaj sobie pytanie, czy wszystko to naprawdę ma tak wielkie znaczenie dla Ciebie. Jeżeli nigdy nie podejmiesz ryzyka, nigdy nie dostaniesz tego, czego chcesz. Zrób coś, cokolwiek – zrób mały krok w stronę lepszego życia. Zaufaj i zaryzykuj!
A może zmienić siebie?
W ostatnim dziesięcioleciu jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin były terapie – ostatnio słyszałam, że ktoś doliczył się ponad 2.500 różnorodnych form współczesnych terapii! Od lat obserwuję, jak przeciętni ludzie o przeciętnej motywacji nagle po jednym weekendowym seminarium odkrywają, że przy niewielkiej pomocy i niewielkim wysiłku mogą dokonać takiej przemiany samych siebie, o jakiej poprzedniemu pokoleniu nawet się nie śniło. I to w stosunkowo krótkim czasie.
Wierzę, że każdy z nas może przekształcić siebie – z osoby będącej ofiarą okoliczności w kogoś, kto mądrze zarządza sobą i swoimi reakcjami na okoliczności. Zazwyczaj najskuteczniejszą metodą nie jest próba zmiany samych sytuacji, lecz sposobu, w jaki sobie z nimi radzisz. Tego można się nauczyć na seminarium CZAS NA ZMIANY!!!
Możesz zmienić wyraz twarzy, postawę ciała, sposób oddychania. Możesz też zmienić swoje nastawienie i zachowania. Najlepszym wyjściem jest połączenie tych wszystkich aspektów. PAMIETAJ…Tylko głupcy spodziewają się uzyskania innych rezultatów, stosując wciąż takie same zachowania.
A może by tak zmienić… wyraz twarzy…
Zmarszczone brwi? Bruzdy na czole? Zaciśnięte zęby? Opuszczone kąciki ust? W jakim stanie jest ta osoba?
Zwróć uwagę, czy Twoja szczęka nie jest zaciśnięta, gdy czytasz te słowa. Kiedy następnym razem poczujesz złość, zwróć uwagę na zaciskanie się szczęk. Gdy kurczą się mięśnie w tym miejscu, pojawiają się dwa dodatkowe skutki: wrażenie ogólnego ucisku w rejonie ramion i szyi oraz ból głowy. Wielu rehabilitantów uważa, że znaczna część chronicznych problemów z plecami ma swoje źródło w obszarze szczęk. Z kolei moja położna tłumaczyła mi wiele lat temu w szkole rodzenia, że zaciśnięte szczęki powodują napięcie mięśni dna miednicy.
Tak wiele można osiągnąć tylko rozluźniając mięśnie twarzy! Od razu teraz po prostu pogodnie się uśmiechnij… Czy coś się zmieniło?
Śmiej się z siebie!  – Traktuj poważnie swoje marzenia, ale nie siebie i swoje ograniczenia!!!!
Jedną z najważniejszych życiowych umiejętności jest zdolność do śmiania się z samego siebie. Wierzę, że stajemy się osobą dorosłą i dojrzałą w momencie, kiedy pierwszy raz się z siebie zaśmiejemy. Żyj z poczuciem humoru, a śmiech stanie się nieodłączną częścią Twojego codziennego życia. Ciesz się spontanicznie z życiowych radości i przyjemności.
Zmiana nastawienia..?
Z jakim nastawieniem chciałbyś się budzić? Jakich uczuć chciałbyś doznawać przed pójściem spać? Gdybyś był u kresu swoich dni, co powiedziałbyś ludziom o sobie? Co chcesz, żeby Twoje życie znaczyło lub przedstawiało? Osoba otwarta na zmiany jest zakochana w życiu i pragnie go doświadczać i być tym, kim chce być. Ma nadzieję i bez pośpiechu wypełnia swoją misję. Twój związek z życiem przypomina Twoje relacje z osobami, które są Ci bliskie i które kochasz. Kochanie życia i unikanie ryzyka nawzajem się wykluczają. Taniec życia musi być odtańczony. Liczy się tylko poziom zaangażowania w tym tańcu.
Zaangażowanie
Moje zaangażowanie podnosi mój poziom energii.
Moja energia podnosi moją zdolność do działania.
Moje działanie podnosi poziom mojego sukcesu.
Mój sukces podnosi mój poziom zaangażowania.

Istnieje różnica między zainteresowaniem a zaangażowaniem. Jeśli jesteś zainteresowany robieniem czegoś, robisz to, gdy jest Ci to wygodne. Kiedy jesteś zaangażowany w coś, nie pozwalasz sobie na żadne wymówki, zadowalają Cię tylko rezultaty.
Pamiętaj, że zaangażowanym sprzyja szczęśliwy przypadek. Kenneth Blanchard
Nieważne, jak szlachetny jest Twój nadrzędny cel, jak jasną masz wizję lub jak pozytywne jest Twoje nastawienie. Wszystko, co chcesz osiągnąć, pozostanie w sferze marzeń dopóty, dopóki nie będziesz gotowy zaangażować się. Prawdziwe zaangażowanie, niczym zobowiązanie, jest złożonym sobie głęboko w sercu przyrzeczeniem, którego się nie łamie. Zaangażowanie rodzi determinację. Wraz ze zdecydowanym działaniem zawiedzie Cię do wymarzonej przyszłości.
Wszystko przemija, prócz zmiany.Heraklit

Prawem wszechświata jest zmiana. Pory roku przychodzą i odchodzą. Po dniu następuje noc. Nic nie pozostaje takie samo. Ty także codziennie się zmieniasz, po przeczytaniu każdej inspirującej książki stajesz się inną osobą, a po świadomym dokonaniu kilku małych, a może i kilku olbrzymich dobrych zmian w swoim życiu będziesz zmienioną osobą. To poprzez ciebie dokonuje się pozytywna zmiana w świecie, w którym żyjesz, w społeczeństwie, w którym funkcjonujesz, w twojej rodzinie…
Był taki okres w moim życiu w odległej przeszłości, kiedy czułam się ofiarą zmian przeze mnie nie chcianych. Teraz to ja wprowadzam i powoduję zmiany w moim życiu. Przyjaciele żartobliwie mówią, że mam Zmiana na drugie imię. Myślę, że moje zmiany wypływają z pozytywnego i bardzo realistycznego podejścia do życia. Moje zmiany opierają się na przekonaniu, że każda zmiana jest dobra i przyniesie ze sobą kolejny poziom osiągnięć (PROGRES!), a to jest konieczne dla mojego dobrego samopoczucia i rozwoju.

Trochę afirmacji dotyczących zmian:
Tak, jest we mnie potrzeba ciągłej zmiany i doskonalenia się. Wierzę, że proces zmiany jest wyrazem postępu. To, co robię teraz, nada kierunek zmianom, jakie wprowadzę w moje życie. Zmiana musi nastąpić w każdym życiu. Z radością przyjmuję odpowiedzialność za zmianę w moim życiu. Z radością przyjmuję zmiany na wszystkich poziomach mojego życia. Lubię zmiany, bo przynoszą one okazję do nauczenia się czegoś nowego i do pozytywnego działania. Jestem wdzięczna za wiele pozytywnych zmian, które już zaszły we mnie i przeze mnie. Oczekuję zmian, które mają przyjść wiedząc, że ciągłością życia jest zmiana. Życie jest dynamiczne. Wszystko ulega ciągłej zmianie.

Wierzę, że zmiany popychają nas do działania. Świadomy człowiek odrzuca w rozsądny sposób, to co stare, i akceptuje nowe. Pozbywając się zbędnego bagażu, wytwarzamy próżnię i przyciągamy nowe fascynujące doświadczenia, nowych ludzi, nową wiedzę, nowe patrzenie, nowe zjawiska.
Twoje zadanie na dzisiaj
:
Zrób coś inaczej niż zwykle np. zmień fryzurę, sposób ubierania, mówienia, zachowania, odżywiania, odnoszenia się do najbliższych.

.hmmessage P { PADDING-RIGHT: 0px; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 0px; PADDING-TOP: 0px } BODY.hmmessage { FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana }

Inspiration Seminars International

01-826 Warszawa, ul.Kleczewska 47, Poland

tel. +48 22 834 6589, tel/fax +48 22 834 1706, mobile 0606 88 5555

http://www.foley.com.pl email: foley@foley.com.pl

Medytacje Ewy Foley dostępne są w sprzedaży w Spojrzenie Sklep MP3 OnLine