Dobrobyt bez granic – Nikodem Marszałek

Dobrobyt bez granic
autorem artykułu jest Nikodem Marszałek

Z moich doświadczeń wynika, że kreatywnej pracy na najwyższym poziomie nie można wykonywać, gdy jest się nieszczęśliwym”
Albert Einstein

Ludzkość operuję od kilku tysięcy lat słowem „dzielenie/oddanie”, rozumiejąc przy tym najstarsze prawo Wszechświata. W Biblii pisano o dziesięcinie jako środku na przyszłą pomyślność. Skuteczność tej zasady jest bardzo prosta bo opiera się na innym prawie „dostatku”. Kierując część swoich dochodów (upraw) na rzecz innych w Twoim umyśle podświadomym wytwarza się przeświadczenie o wystarczającej ilości dobra dysponowanego (spływającego). Przyciąganie biedy gdy jesteś hojny jest czynem niemożliwym.

Sadząc ziarenko słonecznika nie wyrośnie Ci dynia! Gdyby tak było, gra zwana życiem „miałaby niejasne reguły”. Mentalność dobrobytu bez granic jest czymś zupełnie odmiennym od „szarego niedostatku”.

Niedostatek charakteryzują trzy rzeczy:

1. Współzawodnictwo.

2. Dzielenie tortu.

3. Brak kreatywności.

Ad.1 Współzawodnictwo jest wysoko jeśli chodzi o techniki motywacyjne na mojej liście. Nisko, gdy mam na myśli korzystanie z tej siły w codziennym życiu.

Odpowiedz sobie na pytanie: „Co jeśli tylko Ja biorę udział w wyścigu?” Zależność od kogoś lub czegoś – tylko zniewala bo zaczynasz rozglądanie po rynku, tworzysz analizy, i porównujesz konkretne metody. Rynek jest za Tobą – śpisz! Rynek przed Tobą – pracujesz! Co napędzało Billa Gatesa we wczesnych latach działalności? Skąd inspiracja Henry Forda?

Nieskończona kreatywność oraz moc „niewyczerpalnych zapasów inspiracji”. Motywacja w stylu „ Ty jesteś konkurencją dla siebie – Oni są konkurencją dla siebie”; „Ja jestem własną przeszkodą w drodze do zdobycia swojego marzenia – Ty jesteś własną przeszkodą w drodze do zrealizowania swojego marzenia”. Prymitywne motywowanie polega na pokazaniu: „On zdobył – Ty zdobędziesz”, spróbuj zaangażować swoją duszę mówiąc do siebie: „Spróbujmy pokonać własne bariery bez względu na otoczenie”. Chodzi tylko o nas, o nasze potrzeby, nasze marzenia – motywując samego siebie, swoim własnym żarem będziesz perpetuum mobile!

Ad. 2 Mentalność niedostatku sprawia jeden konkrety feler. Jak ćmy lecą do światła, tak ludzie o mentalności biedy zauważają piękny i duży tort. Jak owady krzyczą: „Ten Tort ma kilka kawałków – biorę największy”. Kawałki szersze i wyższe, mniejsze a ich liczba ograniczona. Od młodych lat byłem przekonany, że Wszechświat się stale poszerza. Źródło oraz nasz ludzki geniusz daje nam nieograniczone idee, możliwości które materializujemy w odpowiednich chwilach. My nazywamy pewne osiągnięcia „przełomowym odkryciem”, a „dzielenie tortu” jest historycznym obciążeniem. Ludzi „na trzeciego” pokazują brak wiary w swój potencjał, ukrytą moc twórczą, kompletnie odcięci na inspirację „z góry”. Jak to zmienić? Moc intencji to „zażyczyć sobie pewnych zmian” – czy Źródło nie wysłuchuje? Milczy? Tak, tak długo jak długo „siedzisz cichutko, szukając kolejnego zdobycznego tortu”.

W książce W.Wallace’a „Sztuka bogacenia się” możemy przeczytać, cytuje: „Gdyby użyć tylko materiałów budowlanych znajdujących się w USA, można byłoby wybudować każdej rodzinie na świecie dom wielkości Kapitolu. Gdyby wykorzystać tylko znajdujące się w USA płótna i materiały tekstylne, każdy człowiek na Ziemi byłby lepiej ubrany niż król Salomon w czasie największego rozkwitu.”

Czeka nas eksploracja kosmosu, wolność osiągana dzięki erze informacji jest cudownym odzwierciedleniem słowa „kreatywność”. Ostatnimi czasy pojawiają się ludzie, którzy swe fortuny zdobyli bez posiadania fabryk i fizycznego angażowania dóbr ziemskich bo wystarczyła jedna myśl, idea, program, usługa. Fascynujące? Tak, ktoś w końcu nauczył się „piec nowe torty”.

Ad.3 Kreatywność

Przejmując odpowiedzialność za swoje czyny, słowa, myśli dochodzimy do punktu, które osobiście dzielę na dwie części:

a) wynajdywaniem

b) ulepszaniem

Dobrobyt bez granic, jest możliwy tylko dla tych dwóch nurtów. Możesz opracować świetny biznes plan, nowy fascynujący produkt, napisać piosenkę, skomponować utwór lub ulepszyć dany produkt/zmniejszyć jego koszt produkcji itd. Jak zwykli ludzie osiągają niezwykłe rezultaty? Przeczytaj uważnie to co napisałem poniżej.

Kreatywność jest udziałem tylko tych ludzi, których energia nie jest wykorzystana przez wysiłek fizyczny, emocjonalny oraz umysłowy. Wyobraź sobie, że Twój organizm przyjmuje masę żywności, owoców, warzyw, mięsa również poprzez sen oraz słońce tworzysz potrzebną energie. Jeśli przyswoisz 1000 jednostek pożywienia masz taką ilość energii do dyspozycji w ciągu całego dnia. Jeśli dana energia nie zostanie skonsumowana poprzez wysiłek fizyczny, kieruję się automatycznie w górę w stronę emocji. Tysiąc jednostek energii generuje tysiąc jednostek energii emocjonalnej. Energia czyli „czucie, entuzjazm, żywotność, podekscytowanie, radość, gniew, smutek, żal”. Gdy energia emocjonalna nie jest używana natychmiast przeradza się w energię mentalną (energie myśli).

Dla przykładu, jak w rafinerii każdy z otrzymanych produktów rozdziela się dalej np. mazut na wazelinę i parafinę. Idąc krok naprzód poddaje się kolejnym przemianom chemicznym np. benzyna. Jeśli energia nie zostanie spalona mentalnie kieruję się w górę i tysiąc jednostek mentalnych jest zamienianych w jedną jednostkę energii kreatywnej. Przy dużym wysiłku fizycznym (praca, sport) pod koniec dnia jesteśmy przeważnie wykończeni. Zdarzyło Ci się chyba nieraz wrócić do domu myśląc tylko o położeniu się spać. Dzieje się tak dlatego, że ilość energii spaliłeś na poziomie fizycznym. Na nasze szczęście (lub nie) praca zawodowa dzisiaj zostawia nam duży ładunek energetyczny na poziomie emocjonalnym. Co się dzieje? Strach, stres, presja, złość – to spala energię na tym poziomie tworząc dodatkowo pustkę i głód (wampiry energetyczne). Gdzie energia na ulepszenie życia? Nie ma bo ploteczka, emocjonowanie się wydarzeniem – wydala na zewnątrz nasze zasoby energetyczne.

Kreatywność

Zasób słów jaki posiadamy ma ogromny wpływ na poziom naszej kreatywności. W języku angielskim średnio edukowana osoba używa około tysiąca dwustu słów (licząc z ogólnej bazy ponad pięciuset tysięcy słów). Wiemy, że poziom naszej kreatywności i poziom inteligencji jest bezpośrednio zależny od liczby słów które znamy. Dziecko do lat pięciu, zna i rozumie pięć tysięcy słów – to prowadzi nas do nowego prawa.

Prawo kreatywności – mówi, że wszystko co jest w życiu, zaczęło się jako idea. Sukces, postęp, szczęście, zdrowie. Czym jest kreatywność, jest to umiejętność ulepszenia. Dodatkowo to prawo mówi, że Twój sukces jest zależny od jakości i ilości Twoich pomysłów.

Jak zwiększyć swoją kreatywność?

1.Poprzez zadawanie pytań np. Jak moglibyśmy to wykonać inaczej? Jak zrobiłaby to nasza konkurencja? Jeśli byśmy to zmienili to w jaki sposób…?

2.Zmiana języka np. „Ja się myliłem”, „Ja popełniłem błąd” – ludzie którzy łatwo ulegają postępowi mówią: „Popełniłem błąd, Pomyliłem się” zmieniając myślenie odnośnie (danego czasu). Następna rzecz wykonana jest lepiej i szybciej.

3.Jak łatwo możesz powiedzieć: „Ja nie wiem” , „Ja potrzebuje pomocy”, „Ja nie potrafię tego zrobić sam”, „Nie mam umiejętności żeby to zrobić”.

Stanem naturalnym jest stan kreatywności. Osoba kreatywna to taka, która szuka rozwiązań nieustannie i potrafi powiedzieć, nie wiem, nie pamiętam, może potrzebujemy pomocy?

Jest takie ciekawe badanie, w którym badano dzieci pod kątem inteligencji w wieku 2 i 4 lat. 94 procent z nich było bardziej inteligentne i bardziej kreatywne niż w badaniach przeprowadzonych 4 lata później. Tylko 6 procent została uznana za bardzo kreatywnych i inteligentnych. Dlaczego? To proste do lat 4, dziecko dotyka, bada, zadaje pytania, niszczy, biega, krzyczy. To co zaobserwowano, to wpływ rodziców. Okazało się, że bliscy byli zirytowani po pewnym czasie ciągłą eksploracją świata i podekscytowaniem, więc zaczynały się słowa: zostaw, nie ruszaj, ciszej, nie próbuj, nie wiem, to nie wyjdzie Twoi rodzice już próbowali itd.

Podsumowując

Po pierwsze: dóbr, pomysłów, idei, produktów, filmów, samochodów, domów, nut, piosenek, pracy, biznesów, projektów – jest ciągle za mało. Coś takiego jak limit i ograniczenie istnieją tylko w Twoim umyśle, a więc dostrzegasz projekcje własnej w tym przypadku „ograniczonej myśli”.

Po drugie: nikomu nie musisz zabierać, dzielić tortu czy konkurować. Wszystko na świecie powstało w obfitości. Powtarzaj „Zewsząd spływają do mnie bogactwa i dobrobyt” , „Źródło daje wzrost na wszystkich ziemiach”. Pamiętaj, że zawiść to choroba.

Po trzecie: Rudyard Kipling pisał, że słowa to najpotężniejszy lek stosowany przez człowieka. Używaj słów, które do Ciebie przemawiają, fascynują Cię i zachwycają.

Po czwarte: dziel się tym co posiadasz, w postaci: czasu, wiedzy, pieniędzy, motywacji, miłości lub wiary. Zgodnie z prawem dawania, to powróci do Twojego życia, w postaci pomnożonej.

„Najlepsze myśli przychodzą nam, gdy jesteśmy sami. Najgorsze przychodzą wśród zamętu”

Thomas Edison

20-01-2007


Więcej artykułów na stronie autora: CentrumRozwoju.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

  • Anusia

    Fantastyczne!!!!! Dziękuję za ten artykuł!!!!! Kocham Was!!!!!!